MOPS Będzin

  • Tablica0
  • Tablica1
  • Tablica2
  • Tablica3

Wydarzenia

wycieczka

wycieczka

wycieczka

Wakacyjne czwartki - sierpień 2019

Już 4 lipca b.r. rusza kolejna edycja Wakacyjnych Czwartków!!! W tym roku również nie zabraknie czwartkowych atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi propozycjami:

• 04.07. Rozpoczęcie Wakacyjnych Czwartków na Plaży Miejskiej, ruszamy o godz. 10:00 spod Zamku z kijkami na Plażę Miejską, Zumba na Plaży, Bule…

Czytaj więcej: Wakacyjne czwartki - sierpień 2019

Krzykawka 2019

Zapraszamy Studentów BUTW na kolejny wyjazd "Magiczna wiosenna biesiada" w Krzykawce. I tura 10 kwietnia 2019 i II tura 11 kwietnia 2019 roku , wyjazd o godz. 11:00 spod Szkoły Muzycznej w Będzinie. W planie wspólne biesiadowanie, pieczonki, wiosenne spacery, zwiedzanie uroczyska. Planowany powrót po godzinie 17tej. Zapraszamy!

Studencki Kulig 2019

Tradycyjnie już na początku roku Studencka brać wybiera się na kulig. W tym roku mogliśmy podziwiać bajkowe krajobrazy z sań na Przełęczy Kubalonka i Stecówka. Po kuligu był czas na biesiadę w góralskiej kolibie przy kiełbaskach, pajdzie chleba ze smalcem oraz góralskiej muzyce! Pomimo zimna, atmosfera była jak zawsze gorąca! Zapraszamy na nasze wspólne wyjazdy!

Czytaj więcej: Studencki Kulig 2019

Studenckie wyjazdy 2019

Zapraszamy Studentów BUTW do udziału w naszych wspólnych wyjazdach. Rok 2019 rozpoczynamy od tradycyjnego już kuligu. Zapisów można dokonać na wtorkowych wykładach bądź w biurze BUTW.

- 23 stycznia - Kulig Kubalonka - Stecówka - Kubalonka. Wyjazd o godz. 8:00 spod Szkoły Muzycznej w Będzinie. Przejazd do Wisły, zwiedzanie Muzeum Beskidzkiego. Czas wolny na kawkę i przejazd na Przełęcz Kubalonka, skąd saniami pojedziemy na Stecówkę. W trakcie 1 godzinnego przejazdu serwowany będzie grzaniec. Po kuligu 2 godzinna biesiada z muzyką w kolibie góralskiej ( chleb ze smalcem, kawa, herbata, pieczenie kiełbasek przy ognisku). Planowany powrót do Będzina ok. godz. 19:30

 

- 6 luty - Wrocław - Panorama Racławicka, Pawilon Czterech Kopuł i Afrykarium. Wyjazd o godz. 7:00 spod Szkoły Muzycznej w Będzinie. Planowany powrót na godz. 20: 30.

 

- 6 marzec - Termy Chochołowskie i Krupówki/Gubałówka,
wyjazd o godz. 7:00 spod Szkoły Muzycznej w Będzinie, przejazd na Chochołowskie Termy, gdzie przez 3,5 godz będzie można korzystać z największego otwartego kompleksu basenów termalnych. Do dyspozycji: baseny, grota solna i sauna. O godz. 14:30 przejazd na Krupówki (czas wolny) lub wjazd na Gubałówkę dla chętnych. Planowany powrót o godz. 20:00.

 

- 24/25 kwiecień - Warszawa:Łazienki Królewskie, Polin, Wilanów, Stare Miasto,Centrum Nauki Kopernik,Zamek Królewski 24-25.04.2019r. (środa –czwartek)

Dzień pierwszy:
Wyjazd o godz. 7.00 z Będzina,ul. 11 listopada (parking Lidl).Przejazd przez Częstochowę do Warszawy. Zwiedzanie Łazienek Królewskich (g.12.00) Pałac na Wyspie,Teatr Królewski z Oranżerią, pomnik Fryderyka Chopina, Ogród Japoński. Przejazd do Wilanowa, zwiedzanie Sanktuarium Opatrzności Bożej wraz z Panteonem Wielkich Polaków. Przejazd do Pałacu Wilanowskiego-Muzeum Króla Jana III Sobieskiego, czas na wytchnienie i zwiedzanie trasa I(rez. g.16,45i 17.00). Przejazd na miejsce zakwaterowania,w pokojach Centrum Konferencyjno –Szkoleniowego, obiadokolacja, nocleg.

Dzień drugi:
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Centrum Nauki Kopernik*(g. 9.40, maks. 25 os., 2,5h zwiedzanie interaktywne poprzez wykonywanie doświadczeń związanych z prawami fizyki, przyrody i nauki, do dyspozycji ponad 400 eksponatów),pozostałe osoby przejazd do Muzeum Historii Żydów Polskich*–Polin (g. 10.40, maks. 25 os. –2 h zwiedzanie). Cała grupa przejazd do centrum Warszawy, przejście i zwiedzanie Zamku Królewskiego*(g. 14.30),na trasie: Ogrody Saskie, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, kościół św. Anny, Kolumna Zygmunta III Wazy.Po zwiedzaniu przejście na rynek starówki warszawskiej, gdzie przewidziany jest czas na posiłek we własnym zakresie. Wyjazd w drogę powrotną.Planowany powrót do Będzina ok.godz. 21.00.

 

- 22 maja - Biała Perła czeskiego Śląska.
Wyjazd o godz. 7:30 spod Szkoły Muzycznej w Będzinie. Przejazd przez Rudy, Racibórz(przekroczenie granicy)do Arboretum Nowego Dworu*, zwiedzanie ekspozycji dendrologicznej,szklarniowej roślin tropikalnych i subtropikalnych.Przejazd do centrum Opawy,zwiedzanie Muzeum Ziemi Śląskiej*(najstarsze muzeum publiczne w Czechach, prezentujące swoisty klucz do poznania regionu Opawskiego z działami przyrody, historii i sztuki), a następnie zwiedzanie zabytkowego centrum miasta: dolny i górny rynek, renesansowy Ratusz, konkatedra Wniebowzięcia NMP,Kolumna Mariacka,kościół św.Wojciecha, Teatr Śląski.Pozwiedzaniu czas wolny na wytchnienie,czyli posiłek we własnym zakresie i wyjazd w drogę powrotną.Planowany powrót do Będzina ok.godz. 19.30.

 

- 5 czerwca - Staniątki i Niepołomice. Letni kulig po Puszczy Niepołomickiej.
Godz. 8.00 wyjazd z Będzina, spod Szkoły Muzycznej .Przejazd przez Olkusz, Kraków,do Staniątek. Zwiedzanie najstarszego Opactwa św.Wojciecha Mniszek Benedyktynek w Polsce(oprowadzają siostry zakonne!). Przejazd do Niepołomic, zwiedzanie zamku w Niepołomicach z przewodnikiem: Historia i legendy, architektura zamku oraz zbrojownia. Pozwiedzaniu czas na wytchnienie na zabytkowym rynku XIX wiecznymi przejazd na 2h letni kulig po Puszczy Niepołomickiej na trasie Traktu Królewskiego, powrót wozami do Niepołomic, do szałasu, gdzie przy ognisku z pieczeniem kiełbasy będzie możliwość biesiadowania i śpiewami ....... Planowany powrót do Będzina ok.godz. 20.00.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok