MOPS Będzin

 • Zimowe półkolonie
  Zimowe półkolonie

  W odpowiedzi na duże zainteresowanie jakim cieszyły się półkolonie letnie MOPS Będzin pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina organizuje dla najmłodszych od 5 do 9 lutego ZIMOWE PÓŁKOLONIE.

 • Będzińska Karta Seniora
  Będzińska Karta Seniora

  W lutym 2017 r. ruszył Program Będzińska Karta Seniora. Każdy mieszkaniec Będzina powyżej 60 roku życia może skorzystać ze specjalnych zniżek i promocji. 

 • Będziński Tydzień Seniora 2017
  Będziński Tydzień Seniora 2017

  24 października 2017 roku w kinie „Nowość” odbyła się inauguracja Będzińskiego Tygodnia Seniorów, który swoim honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Będzina – Łukasz Komoniewski.

 • BUTW Będzin
  BUTW Będzin

  Zostań naszym Studentem i weź udział w zajęciach ze śpiewu i komputerów, warsztatach fotograficznych, psychologicznych, treningu pamięci, zajęciach fitness oraz wielu innych.

 • Piknik rodzinny 2017
  Piknik rodzinny 2017

  W dniu 02.09.br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie odbył się coroczny Rodzinny Piknik Integracyjny przeznaczony dla wszystkich mieszkańców miasta.

 • 3 Juwenalia Plus
  3 Juwenalia Plus

  Trzy dni radosnego celebrowania za nami. Zakończenie tegorocznych obchodów święta studentów Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się w Teatrze Dzieci Zagłębia.

 • 1 miejsce BUTW
  1 miejsce BUTW

  Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu na najlepszy UTW w województwie śląskim został Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku, który zdobył aż 2650 głosów!

 • Inauguracja 2016
  Inauguracja 2016

  Już po raz czwarty w Teatrze Dzieci Zagłębia odbyła się inauguracja roku akademickiego BUTW. Nowo zapisani studenci otrzymali z rąk Wiceprezydenta Będzina Rafała Adamczyka indeksy i legitymacje.

 • Wszystkie informacje w jednym miejscu
  Wszystkie informacje w jednym miejscu

  Komu przysługuje świadczenie, jak je uzyskać, z kim się kontaktować,  jakie dokumenty są potrzebne i gdzie je złożyć? Kliknij aby dowiedzieć się szczegółów.

 • W kontakcie ze sobą
  W kontakcie ze sobą

  Zapraszamy do udziału w grupie terapeutycznej dla Dorosłych Dzieci Alkoholików. Program skierowany jest dla osób, które mają lub miały rodzica uzależnionego od alkoholu.

 • Nie akceptuję przemocy
  Nie akceptuję przemocy

  We wrześniu MOPS Będzin rozpoczął realizację Kampanii Społecznej "Znam swoje prawa - nie akceptuję przemocy", której naczelnym celem jest ograniczenie skali zjawiska przemocy.

Dzień Dziecka 2017

piratMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Będzinie wraz ze Stowarzyszeniem Zaczarowana Pomoc organizują pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina w dniu 02.06.2017 r. imprezę z okazji obchodów międzynarodowego Dnia Dziecka dla dzieci z rodzin korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie. Dodatkowo obchody Dnia Dziecka połączone zostaną z finałem Akcji Pisania Bajek organizowanej corocznie przez Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi na które zaproszone zostały dzieci z Domu Dziecka im. D. Savio w Sarnowie. 

 

Uczestnikom zapewnimy wiele atrakcji. Impreza, utrzymana w pirackim klimacie, będzie miała charakter piknikowo - integracyjno - edukacyjny. Planowane są zabawy, konkursy, poczęstunek i szereg animacji dla dzieci, organizowane przez kadrę Działu Poradnictwa Specjalistycznego na plaży „Zaczarowana Przystań” znajdującej się na ternie ogrodu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Dzieci podczas zabawy będą mogły zapomnieć o codziennych troskach oraz radośnie spędzić czas w gronie rówieśniczym.

 

dzien dziecka