MOPS Będzin

 • Zakończenie roku akademickiego 2018/2019
  Zakończenie roku akademickiego 2018/2019

  14 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 • Kulig 2019
  Kulig 2019

  Tradycyjnie na początku roku Studenci Będzińskiego Uniwersytetu III Wieku wybierają się na kulig. Tym razem podziwiano bajeczne krajobrazy "Przełęczy Kubalonki" oraz biesiadowano w góralskiej kolibie. 

 • Spotkanie kolędowe
  Spotkanie kolędowe

  Już po raz trzeci odbyło się Spotkanie Kolędowe, podczas którego Studenci BUTW mogli obejrzeć premierę "Opowieści wigilijnej" w wykonaniu grupy teatralnej UTW oraz wysłuchać koncertu piosenek świątecznych.

 • Będziński Tydzień Seniora 2018
  Będziński Tydzień Seniora 2018

  W dniach 16 - 19 października odbył się Będziński Tydzień Seniora, czyli cykl imprez i spotkań dla Seniorów pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina.

 • Lato w mieście 2018
  Lato w mieście 2018

  Wakacje 2018 roku są bardzo atrakcyjne, m.in. za sprawą nowo powstałej Plaży Miejskiej, na której Studenci relaksują się i miło spędzają czas. Spacerujemy też z kijkami Nordic Walking.

 • Juwenalia Plus 2018
  Juwenalia Plus 2018

  Tegoroczne Juwenalia Plus upłynęły pod hasłem: "Czerwony, zielony, niebieski - nasz Będzin jest królewski". Studenci włączyli się w obchody 660 lecia nadania praw miejskich miastu Będzin. Honorowy Patronat Prezydenta Miasta.

 • Będzińska Karta Seniora
  Będzińska Karta Seniora

  W lutym 2017 r. ruszył Program Będzińska Karta Seniora. Każdy mieszkaniec Będzina powyżej 60 roku życia może skorzystać ze specjalnych zniżek i promocji. 

 • 1 miejsce BUTW
  1 miejsce BUTW

  Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu na najlepszy UTW w województwie śląskim został Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku, który zdobył aż 2650 głosów!

 • Uniwersytet III Wieku
  Uniwersytet III Wieku

  Zostań naszym Studentem i weź udział w zajęciach ze śpiewu i komputerów, warsztatach fotograficznych,  psychologicznych, treningu pamięci, zajęciach fitness oraz wielu innych.

 • Tablica0
 • Tablica1
 • Tablica2
 • Tablica3

Wydarzenia

wycieczka

wycieczka

wycieczka

Studenckie wyjazdy 2019

Zapraszamy Studentów BUTW do udziału w naszych wspólnych wyjazdach. Rok 2019 rozpoczynamy od tradycyjnego już kuligu. Zapisów można dokonać na wtorkowych wykładach bądź w biurze BUTW.

- 23 stycznia - Kulig Kubalonka - Stecówka - Kubalonka. Wyjazd o godz. 8:00 spod Szkoły Muzycznej w Będzinie. Przejazd do Wisły, zwiedzanie Muzeum Beskidzkiego. Czas wolny na kawkę i przejazd na Przełęcz Kubalonka, skąd saniami pojedziemy na Stecówkę. W trakcie 1 godzinnego przejazdu serwowany będzie grzaniec. Po kuligu 2 godzinna biesiada z muzyką w kolibie góralskiej ( chleb ze smalcem, kawa, herbata, pieczenie kiełbasek przy ognisku). Planowany powrót do Będzina ok. godz. 19:30

 

- 6 luty - Wrocław - Panorama Racławicka, Pawilon Czterech Kopuł i Afrykarium. Wyjazd o godz. 7:00 spod Szkoły Muzycznej w Będzinie. Planowany powrót na godz. 20: 30.

 

- 6 marzec - Termy Chochołowskie i Krupówki/Gubałówka,
wyjazd o godz. 7:00 spod Szkoły Muzycznej w Będzinie, przejazd na Chochołowskie Termy, gdzie przez 3,5 godz będzie można korzystać z największego otwartego kompleksu basenów termalnych. Do dyspozycji: baseny, grota solna i sauna. O godz. 14:30 przejazd na Krupówki (czas wolny) lub wjazd na Gubałówkę dla chętnych. Planowany powrót o godz. 20:00.

 

- 24/25 kwiecień - Warszawa:Łazienki Królewskie, Polin, Wilanów, Stare Miasto,Centrum Nauki Kopernik,Zamek Królewski 24-25.04.2019r. (środa –czwartek)

Dzień pierwszy:
Wyjazd o godz. 7.00 z Będzina,ul. 11 listopada (parking Lidl).Przejazd przez Częstochowę do Warszawy. Zwiedzanie Łazienek Królewskich (g.12.00) Pałac na Wyspie,Teatr Królewski z Oranżerią, pomnik Fryderyka Chopina, Ogród Japoński. Przejazd do Wilanowa, zwiedzanie Sanktuarium Opatrzności Bożej wraz z Panteonem Wielkich Polaków. Przejazd do Pałacu Wilanowskiego-Muzeum Króla Jana III Sobieskiego, czas na wytchnienie i zwiedzanie trasa I(rez. g.16,45i 17.00). Przejazd na miejsce zakwaterowania,w pokojach Centrum Konferencyjno –Szkoleniowego, obiadokolacja, nocleg.

Dzień drugi:
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Centrum Nauki Kopernik*(g. 9.40, maks. 25 os., 2,5h zwiedzanie interaktywne poprzez wykonywanie doświadczeń związanych z prawami fizyki, przyrody i nauki, do dyspozycji ponad 400 eksponatów),pozostałe osoby przejazd do Muzeum Historii Żydów Polskich*–Polin (g. 10.40, maks. 25 os. –2 h zwiedzanie). Cała grupa przejazd do centrum Warszawy, przejście i zwiedzanie Zamku Królewskiego*(g. 14.30),na trasie: Ogrody Saskie, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, kościół św. Anny, Kolumna Zygmunta III Wazy.Po zwiedzaniu przejście na rynek starówki warszawskiej, gdzie przewidziany jest czas na posiłek we własnym zakresie. Wyjazd w drogę powrotną.Planowany powrót do Będzina ok.godz. 21.00.

 

- 22 maja - Biała Perła czeskiego Śląska.
Wyjazd o godz. 7:30 spod Szkoły Muzycznej w Będzinie. Przejazd przez Rudy, Racibórz(przekroczenie granicy)do Arboretum Nowego Dworu*, zwiedzanie ekspozycji dendrologicznej,szklarniowej roślin tropikalnych i subtropikalnych.Przejazd do centrum Opawy,zwiedzanie Muzeum Ziemi Śląskiej*(najstarsze muzeum publiczne w Czechach, prezentujące swoisty klucz do poznania regionu Opawskiego z działami przyrody, historii i sztuki), a następnie zwiedzanie zabytkowego centrum miasta: dolny i górny rynek, renesansowy Ratusz, konkatedra Wniebowzięcia NMP,Kolumna Mariacka,kościół św.Wojciecha, Teatr Śląski.Pozwiedzaniu czas wolny na wytchnienie,czyli posiłek we własnym zakresie i wyjazd w drogę powrotną.Planowany powrót do Będzina ok.godz. 19.30.

 

- 5 czerwca - Staniątki i Niepołomice. Letni kulig po Puszczy Niepołomickiej.
Godz. 8.00 wyjazd z Będzina, spod Szkoły Muzycznej .Przejazd przez Olkusz, Kraków,do Staniątek. Zwiedzanie najstarszego Opactwa św.Wojciecha Mniszek Benedyktynek w Polsce(oprowadzają siostry zakonne!). Przejazd do Niepołomic, zwiedzanie zamku w Niepołomicach z przewodnikiem: Historia i legendy, architektura zamku oraz zbrojownia. Pozwiedzaniu czas na wytchnienie na zabytkowym rynku XIX wiecznymi przejazd na 2h letni kulig po Puszczy Niepołomickiej na trasie Traktu Królewskiego, powrót wozami do Niepołomic, do szałasu, gdzie przy ognisku z pieczeniem kiełbasy będzie możliwość biesiadowania i śpiewami ....... Planowany powrót do Będzina ok.godz. 20.00.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok