MOPS Będzin

 • Zmiana adresu biura BUTW
  Zmiana adresu biura BUTW

  Zmianie uległ adres i numer telefonu biura Będzińskiego Uniwersytetu III Wieku. Od września b.r. zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Będzinie - pokój numer 117 na I piętrze.

 • Wakacje BUTW 2019
  Wakacje BUTW 2019

  Zapraszamy na Wakacyjne Czwartki czyli cotygodniowe wakacyjne spotkania Studentów BUTW!

 • Zakończenie roku akademickiego 2018/2019
  Zakończenie roku akademickiego 2018/2019

  14 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 • Kulig 2019
  Kulig 2019

  Tradycyjnie na początku roku Studenci Będzińskiego Uniwersytetu III Wieku wybierają się na kulig. Tym razem podziwiano bajeczne krajobrazy "Przełęczy Kubalonki" oraz biesiadowano w góralskiej kolibie. 

 • Spotkanie kolędowe
  Spotkanie kolędowe

  Już po raz trzeci odbyło się Spotkanie Kolędowe, podczas którego Studenci BUTW mogli obejrzeć premierę "Opowieści wigilijnej" w wykonaniu grupy teatralnej UTW oraz wysłuchać koncertu piosenek świątecznych.

 • Będziński Tydzień Seniora 2018
  Będziński Tydzień Seniora 2018

  W dniach 16 - 19 października odbył się Będziński Tydzień Seniora, czyli cykl imprez i spotkań dla Seniorów pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina.

 • Juwenalia Plus 2018
  Juwenalia Plus 2018

  Tegoroczne Juwenalia Plus upłynęły pod hasłem: "Czerwony, zielony, niebieski - nasz Będzin jest królewski". Studenci włączyli się w obchody 660 lecia nadania praw miejskich miastu Będzin. Honorowy Patronat Prezydenta Miasta.

 • Będzińska Karta Seniora
  Będzińska Karta Seniora

  W lutym 2017 r. ruszył Program Będzińska Karta Seniora. Każdy mieszkaniec Będzina powyżej 60 roku życia może skorzystać ze specjalnych zniżek i promocji. 

 • 1 miejsce BUTW
  1 miejsce BUTW

  Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu na najlepszy UTW w województwie śląskim został Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku, który zdobył aż 2650 głosów!

 • Uniwersytet III Wieku
  Uniwersytet III Wieku

  Zostań naszym Studentem i weź udział w zajęciach ze śpiewu i komputerów, warsztatach fotograficznych,  psychologicznych, treningu pamięci, zajęciach fitness oraz wielu innych.

 • Tablica0
 • Tablica1
 • Tablica2
 • Tablica3

Wydarzenia

wycieczka

wycieczka

wycieczka

5. Juwenalia Plus!!!

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza Studentów Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do udziału po raz piąty w wielkim trzydniowym święcie czyli Juwenaliach Plus. W tym roku spotykamy się 15 maja 2019 roku pod Zamkiem, skąd wyruszy "Marsz Magistrów". Każdy uczestnik marszu otrzyma pamiątkowy biret. Tradycyjnie już Studenci udadzą się pod Urząd Miejski, gdzie zostanie im wręczony klucz do Miasta. Następnie barwny i rozśpiewany korowód ruszy do Kina NOWOŚĆ, gdzie odbędzie się Przegląd Twórczości Studenckiej oraz emisja filmu "Mamma Mia

2". W drugim dniu 16 maja, tegorocznych Juwenaliów Plus odbędzie się od godz. 10:00 Biesiada na Plaży Miejskiej integrująca środowiska senioralne Miasta Będzina. W trakcie zabawy z DJ rozegrany zostanie IV Turniej Gry w Bule o Nagrodę Prezydenta Miasta Będzina.  Finał jubileuszowych piątych Juwenaliów Plus odbędzie się 17 maja b.r. w Teatrze Dzieci Zagłębia od godz. 17:00. W trakcie spotkania rozdane zostaną nagrody zwycięzcom IV Turnieju Gry w Bule, a wszyscy zwieńczy recital Gwiazdy. Serdecznie zapraszamy! Wszelkie dostępne informacje dostępne w biurze  BUTW.

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok