MOPS Będzin

 • Zmiana adresu biura BUTW
  Zmiana adresu biura BUTW

  Zmianie uległ adres i numer telefonu biura Będzińskiego Uniwersytetu III Wieku. Od września b.r. zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Będzinie - pokój numer 117 na I piętrze.

 • Wakacje BUTW 2019
  Wakacje BUTW 2019

  Zapraszamy na Wakacyjne Czwartki czyli cotygodniowe wakacyjne spotkania Studentów BUTW!

 • Zakończenie roku akademickiego 2018/2019
  Zakończenie roku akademickiego 2018/2019

  14 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 • Kulig 2019
  Kulig 2019

  Tradycyjnie na początku roku Studenci Będzińskiego Uniwersytetu III Wieku wybierają się na kulig. Tym razem podziwiano bajeczne krajobrazy "Przełęczy Kubalonki" oraz biesiadowano w góralskiej kolibie. 

 • Spotkanie kolędowe
  Spotkanie kolędowe

  Już po raz trzeci odbyło się Spotkanie Kolędowe, podczas którego Studenci BUTW mogli obejrzeć premierę "Opowieści wigilijnej" w wykonaniu grupy teatralnej UTW oraz wysłuchać koncertu piosenek świątecznych.

 • Będziński Tydzień Seniora 2018
  Będziński Tydzień Seniora 2018

  W dniach 16 - 19 października odbył się Będziński Tydzień Seniora, czyli cykl imprez i spotkań dla Seniorów pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina.

 • Juwenalia Plus 2018
  Juwenalia Plus 2018

  Tegoroczne Juwenalia Plus upłynęły pod hasłem: "Czerwony, zielony, niebieski - nasz Będzin jest królewski". Studenci włączyli się w obchody 660 lecia nadania praw miejskich miastu Będzin. Honorowy Patronat Prezydenta Miasta.

 • Będzińska Karta Seniora
  Będzińska Karta Seniora

  W lutym 2017 r. ruszył Program Będzińska Karta Seniora. Każdy mieszkaniec Będzina powyżej 60 roku życia może skorzystać ze specjalnych zniżek i promocji. 

 • 1 miejsce BUTW
  1 miejsce BUTW

  Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu na najlepszy UTW w województwie śląskim został Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku, który zdobył aż 2650 głosów!

 • Uniwersytet III Wieku
  Uniwersytet III Wieku

  Zostań naszym Studentem i weź udział w zajęciach ze śpiewu i komputerów, warsztatach fotograficznych,  psychologicznych, treningu pamięci, zajęciach fitness oraz wielu innych.

 • Tablica0
 • Tablica1
 • Tablica2
 • Tablica3

Wydarzenia

wycieczka

wycieczka

wycieczka

5. Juwenalia Plus za nami

Marszem Magistrów rozpoczęły się 5. Juwenalia Plus Studentów Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina – Łukasza Komoniewskiego. W tym roku Studenci w klasycznych granatowych biretach przeszli spod Zamku pod Urząd Miejski, gdzie otrzymali od Pana Prezydenta symboliczny klucz do Miasta. Następnym punktem świętowania pierwszego dnia 5. Juwenaliów Plus był Przegląd Twórczości Artystycznej Studentów

, na którym zaprezentowali się chórzyści „Band in Choir” z premierowym repertuarem, uczestniczki warsztatów tanecznych Latino Solo i Zumby Gold oraz odbyła się prezentacja dzieł Studentów uczęszczających na warsztaty fotograficzne. Po słodkim poczęstunku wszyscy mogli się przenieść na greckie wyspy za sprawą filmu „Mamma Mia 2”.
Drugi dzień to już tradycyjnie biesiada na świeżym powietrzu. Tym razem około 300 Studentów bawiło się na Plaży Miejskiej w Będzinie. Zabawę prowadził profesjonalny DJ a każdy uczestnik mógł zregenerować siły pyszną kiełbaską z grilla. W trakcie spotkania odbył się również IV Turniej Gry w Bule o Nagrodę Prezydenta Miasta. Ponad 40 uczestników dzielnie walczyło z wiatrem i nierównościami terenu.
Finał 5. Juwenaliów Plus odbył się w Teatrze Dzieci Zagłębia, który już dawno nie pamiętał takiego oblężenia. Po raz kolejny około 300 uczestników mogło wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu. Najpierw Rada Studencka podziękowała Panu Prezydentowi za organizację trzydniowego święta, oddany został klucz do Miasta. Wręczono nagrody zwycięzcom IV Turnieju Gry w Bule, a potem wszyscy oddali się totalnemu szaleństwu podczas koncertu „Muzyczne Twarze Jacka Kawalca”. Artysta po koncercie stwierdził, że nigdy nie grał dla takiej publiczności jak Studenci Będzińskiego UTW, czym nie omieszkał się pochwalić na swoim oficjalnym profilu na pewnym portalu społecznościowym. Absolutnie zgadzamy się ze stwierdzeniem Jacka Kawalca i dziękując za tegoroczne atrakcje czekamy już na kolejne Juwenalia Plus.

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok