MOPS Będzin

 • Dołącz do nas
  Dołącz do nas

  Naszym celem jest zapewnienie miejsca przyjaznego seniorom, integracja, aktywizacja oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu. Dbamy o to, aby w naszym domu panowała ciepła atmosfera.

 • Konkurs fotograficzny
  Konkurs fotograficzny

  Wielki sukces pensjonariuszy DDPS w Będzinie filia Warpie i Gzichów w konkursie fotograficznym organizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu ?Bądź z Nami? w Będzinie.

 • Dni otwarte w DDPS Będzin
  Dni otwarte w DDPS Będzin

  W ramach obchodów 25-lecia Dzienny Dom Pomocy Społecznej działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Będzinie zorganizował dla mieszkańców Będzina, a w szczególności seniorów na DNI OTWARTE.

ddps logo

gzichow
ADRES:
ul. Jana III Sobieskiego 1
42-500 Będzin
KONTAKT:
(32) 267 46 07
ddps1@mops.bedzin.pl
GODZINY OTWARCIA:
Poniedziałek:
7:30-17:00
Wtorek - Piątek:

7:30-15:30

 

CYKLICZNE SPOTKANIA POD NAZWĄ KLUB AKTYWNEGO SENIORA

Poniedziałek:

15:00-17:00

warpie
ADRES:
ul. rtm. Witolda Pileckiego 7
42-500 Będzin
KONTAKT:
(32) 267 40 83
ddps2@mops.bedzin.pl
GODZINY OTWARCIA:
Poniedziałek:
7:30-17:00
Wtorek - Piątek:
7:30-15:30
koniec nawiasu

Wycieczka do Muzeum "Sztygarka"

sztygarka22.04.2015r. wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej. Już od samego początku wszystko nam sprzyjało – dzięki przychylności Dyrektora Muzeum, Pana Arkadiusza Rybaka, mogliśmy bezpłatnie uczestniczyć w zwiedzaniu sal obiektu. Również pogoda tego dnia była słoneczna, co sprzyjało podróży środkami komunikacji miejskiej. Punktualnie o 10.30 przywitała nas pani Marta, nasza przewodniczka i zaprosiła wszystkich na niezwykłe spotkanie z przeszłością a także teraźniejszością. Muzeum "Sztygarka" prezentuje bowiem

różnorodne ekspozycje: byliśmy w salach poświęconych prehistorii, w sali poświęconej górnictwu (tu nasi panowie powspominali pracę "na przodku"), w starodawniej izbie chłopskiej. Mogliśmy "wybrać się" do odległej Indonezji (otwarcie tej wystawy miało miejsce całkiem niedawno, miesiąc temu), "podążać" ośnieżonymi saniami na Biegun Północny czy "zwiedzić" Papuę i Nową Gwineę, podziwialismy przepiękne indyjskie lalki (także teatralne), które przybyły do Dąbrowskiego Muzeum z dalekiego Delhi, a także niezwykłe indyjskie instrumenty muzyczne. Mieliśmy także możliwość poznać historię rozmaitych sprzętów, wysłuchaliśmy wielu niezwykłych legend i mogliśmy zapoznać się z wierzeniami odległych miejsc świata. Spędziliśmy na zwiedzaniu ponad półtorej godziny. Był to czas bardzo cenny, intensywny i pouczający. Zadowoleni z wycieczki już snujemy plany na kolejny wypad za miasto. Mając nadzieję, że będzie równie udany.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok