MOPS Będzin

  • Szkolenia KIS
  • Syta szkolenie
  • Kamil

Dni Integracji Lokalnej w dzielnicy Ksawera

rakieta ksawera9 września przy Strefie Aktywności Lokalnej w dzielnicy Ksawera odbyły się ostatnie Dni Integracji Lokalnej. Impreza zorganizowana została przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariuszy z Klubu Integracji Społecznej. W zabawie ponownie wzięło udział około trzystu mieszkańców Będzina, począwszy od maluchów, a na seniorach skończywszy.

Czytaj więcej: Dni Integracji Lokalnej w dzielnicy Ksawera

Dni Integracji Lokalnej w dzielnicy Grodziec

rakieta grodziec7 września przy Strefie Aktywności Lokalnej w dzielnicy Grodziec odbyła się trzecia impreza spod znaku Dni Integracji Lokalnej. Impreza zorganizowana została przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariuszy z Klubu Integracji Społecznej. W zabawie ponownie wzięło udział około trzystu mieszkańców Będzina, począwszy od maluchów, a na seniorach skończywszy.

Czytaj więcej: Dni Integracji Lokalnej w dzielnicy Grodziec

Dni Integracji Lokalnej na osiedlu Zamkowym

2 września w Strefie Aktywności Lokalnej na osiedlu Zamkowym odbyły się drugie Dni Integracji Lokalnej. Impreza zorganizowana została przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariuszy z Klubu Integracji Społecznej. W zabawie wzięło udział około trzystu mieszkańców Będzina, począwszy od maluchów, a na seniorach skończywszy. Zapewniono mnóstwo atrakcji. Dzieciaki mogły wyszaleć się na dmuchańcu, stworzyć super pamiątki z kreatywnych drucików czy też wymalować buźkę w fantazyjne wzory. Rozbijana była piniata pełna konfetti oraz pysznych cukierków i lizaków.

Czytaj więcej: Dni Integracji Lokalnej na osiedlu Zamkowym

Dni Integracji Lokalnej w Parku Dolna Syberka

rakieta syberka31 sierpnia w Parku Dolna Syberka przy Strefie Aktywności Lokalnej odbyła się inauguracja Dni Integracji Lokalnej. Impreza zorganizowana została przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariuszy z Klubu Integracji Społecznej. W zabawie wzięło udział ponad trzystu mieszkańców Będzina, począwszy od maluchów, a na seniorach skończywszy. Zapewniono mnóstwo atrakcji. Dzieciaki mogły wyszaleć się na dmuchańcu, stworzyć super pamiątki z kreatywnych drucików czy też wymalować buźkę w fantazyjne wzory. Rozbijana była piniata pełna konfetti oraz pysznych cukierków i lizaków. Zaprezentowano pokaz baniek mydlanych wraz z zamykaniem dzieciaków we wnętrzu największych z nich.

Czytaj więcej: Dni Integracji Lokalnej w Parku Dolna Syberka

Oficjalne zakończenie wakacji na Plaży „Zaczarowana Przystań”

plazaW poniedziałek 29 sierpnia na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odbyło się oficjalne zakończenie wakacji na Plaży „Zaczarowana Przystań”.  Ośrodek wraz ze Stowarzyszeniem Zaczarowana Pomoc oraz Klubem Integracji Społecznej zorganizował dla naszych milusińskich wiele atrakcji. Począwszy od słodkiego poczęstunku i ciepłego domowego żurku, na zabawach przy dźwiękach bajkowych hitów skończywszy. Tym razem bawiliśmy się w głównej mierze na sportowo - dzieci mogły poskakać na trampolinie oraz wziąć udział w wielu konkurencjach takich jak między innymi przeciąganie liny oraz wyścigi w workach.

Czytaj więcej: Oficjalne zakończenie wakacji na Plaży „Zaczarowana Przystań”

Uroczyste otwarcie plaży

nożyceNo i OTWARTA Plaża "Zaczarowana Przystań" już działa, dzisiaj Wielkie otwarcie w ramach naszych pierwszych Dni Integracji Lokalnej. Projekt "Plaża Zaczarowana Przystań" Przystań współfinansuje Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - śląskie Lokalnie. Dni Integracji Lokalnej organizowane są w ramach projektu "Inwestycja w człowieka środkiem do osiągnięcia efektów społecznych"

 

 

 

Czytaj więcej: Uroczyste otwarcie plaży

"Plaża - Zaczarowana Przystań" ukończona

plażaNo i mamy JĄ!!! Skończona "Plaża - Zaczarowana Przystań". Kilkadziesiąt godzin pracy kilkunastu wspaniałych ludzi, blisko 70 TON piasku, prawie 100 metrów palisady, dwie huśtawki, jedna zjeżdżalnia, ręcznie robione meble ogrodowe to efekt zaangażowania osób dla których słowa "to się nigdy nie uda" są tylko słowami, niczym więcej. Projekt współfinansuje Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalnie.

 

 

 

Czytaj więcej: "Plaża - Zaczarowana Przystań" ukończona

Budujemy plażę

łopataDzisiaj kolejne 12 ton piachu przybyło na plaży. Dzień upalny i bardzo, bardzo pracowity. Postęp jest duży i już powoli widać koniec prac. Po ciężkiej pracy była nagroda.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Budujemy plażę

Składanie grilowego olbrzyma

grill"Zaczarowani" i członkowie Klubu Integracji Społecznej ciągle w akcji! Kolejny dzień - Warsztaty ogrodnicze i projekt "Plaża - Zaczarowana Przystań". Dziś składamy grilowego olbrzyma.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Składanie grilowego olbrzyma