MOPS Będzin

Dział realizacji świadczeń

Kontakt:

 

Realizacja Świadczeń     tel.:

(32) 296 21 37

(32) 296 21 60

  email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Przyjmujemy w godzinach:

Poniedziałek:   7:30 - 17:00
Wtorek: 7:30 - 15:30
Środa: 7:30 - 15:30
Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek: 7:30 - 15:30

 

Zajmujemy się obsługą systemu informatycznego POMOST w zakresie przygotowywania decyzji administracyjnych w sprawie świadczeń z pomocy społecznej oraz sporządza listy wypłat zasiłków realizowanych w kasie Ośrodka, na rachunki bankowe klientów Ośrodka oraz za pośrednictwem Urzędu Pocztowego.

W Dziale wykorzystywany jest również program komputerowy PŁATNIK, za pomocą którego realizowane są składki na ubezpieczenie zdrowotne dla uprawnionych osób.

Ponadto prowadzona jest wszelka dokumentacja związana z pomocą instytucjonalną - domy pomocy społecznej oraz pomocą, którą stanowią: dożywianie dzieci w przedszkolach i szkołach, jeden gorący posiłek, usługi opiekuńcze, specjalistyczne usługi opiekuńcze, dzienne domy pomocy społecznej, kompleksowe usługi pogrzebowe. 

Do zadań Działu należy również sprawozdawczość w zakresie udzielonych świadczeń z pomocy społecznej w układzie kwartalnym, półrocznym i rocznym.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok