1 dzien zimowe 2018Półkolonie "ZIMA 2018" wystartowały! Dzieciaki z Będzina czeka całe pięć dni emocji i feryjnych wrażeń. Drugi poniedziałek ferii zimowych a pierwszy dzień półkolonii podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie spędzili w Bibliotece, trzeba przyznać, że Nasza Biblioteka spisała się na złoty medal a zajęcia, które przygotowano zrobiły na dzieciakach ogromne wrażenie.

 

Animacja 2D i 3D to tematy które nie wszystkim kojarzą się z zajęciami bibliotecznymi a jednak innowacyjne podejście do pracy kadry biblioteki przyczyniło się do jej odczarowania i wzbudziło wielkie zainteresowanie dzieciaków. No ale to nie był koniec ciekawostek bibliotecznych dnia wczorajszego, czekała nas jeszcze wycieczka po bibliotece i zwiedzanie "zakamarków" tego ciekawego budynku, odwiedziliśmy miejsca na co dzień niedostępne dla klientów czytelni a zwłaszcza dla dzieci. Nie ma co dzieciaki na pewno będą miały co opowiadać w domu, wspominając niedostępne dla innych biblioteczne zakamarki, czytelnię dla dorosłych czy zabawne i pouczające zajęcia plastyczne, które zorganizowano dla nich na zakończenie pobytu w bibliotece. Wspólne czytanie książki, bo przecież tego elementu, gdzie jak gdzie ale w bibliotece zabraknąć nie mogło zakończono zajęciami z arte terapii a maluchy na wielkie prześcieradła za pomocą farb własnymi rekami przeniosły książkowe emocje. Finał poniedziałkowej przygody był równie zaskakujący bowiem każdy dzieciak otrzymał w nagrodę za plastyczny wysiłek i zaangażowanie pamiątkowy dyplom i kalendarz. Dzień zakończyliśmy pysznym obiadem i z pełnymi brzuchami wróciliśmy do swoich domów planując w wyobraźni półkolonijny wtorek, wizytę w kinie oraz Będzińskiej Bawilandii.

 

zimowe półkolonie 2018

 

W półkoloniach organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Będzinie bierze udział 40 dzieci w wieku od 6 do 12 lat . Pókolonie jak co roku objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego a udział w nich jest całkowicie bezpłatny.

 

{gallery}1 dzien zimowe polkolonie 2018{/gallery}